Deprecated: Function ereg() is deprecated in /sata1/home/users/maha/www/www.gosnomera.net.ua/news/index.php on line 85

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /sata1/home/users/maha/www/www.gosnomera.net.ua/news/index.php:85) in /sata1/home/users/maha/www/www.gosnomera.net.ua/news/index.php on line 88
Авто зупинив працівник ДАІ. Дії водія – поради юриста | Новости - ГОСНОМЕРА
(096) 82 84 164
Автомобили    Автопром    Закон    Наше все    Советы    Справочник    Транспорт    Финансы    Юмор    

Авто зупинив працівник ДАІ. Дії водія – поради юриста

7 февраля 2014gosnomera.net.ua3440 просмотров

ДАІПерелік прав працівників ДАІ, підстави для зупинки транспортного засобу, документи, які має мати при собі працівник ДАІ під час виконання службових обов’язків, зазначені у наказі МВС №111 «Про затвердження Інструкції з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України» від 27.03.2009 року, з яким кожному водієві варто уважно ознайомитися.

 

Поряд з тим кожен водій повинен пам’ятати, як йому треба поводитися і які документи надати на вимогу, коли авто таки зупинив працівник ДАІ.

Водій зобов’язаний мати при собі і на вимогу працівника ДАІ показати  (саме показати, а не передавати в руки для перевірки):

- водійське посвідчення;

- реєстраційний документ на транспортний засіб (довіреність на управління транспортним засобом не вимагається);

- страховий поліс (сертифікат) про укладення договору страхування цивільної відповідальності. Слід зауважити, що має бути саме страховий поліс (сертифікат «Зелена карта»), а не тільки спеціальний знак (стікер). Водії, які звільнені від обов’язкового страхування, повинні мати при собі відповідні документи, що це підтверджують;

- ліцензійну картку у випадку надання послуг із перевезення пасажирів і небезпечних вантажів.

Крім цього, слід мати на увазі, що працівник ДАІ є працівником міліції і має право перевіряти у громадян при підозрі в скоєнні правопорушення документи, що посвідчують особу. Такі документи перевіряються автоінспектором у випадку зупинки транспортного засобу з різних причин, основними з яких є:
- порушення водієм правил дорожнього руху;
- відсутності номерного знаку на транспортному засобі або наявності номерного знака, що не відповідає встановленим вимогам, або якщо він закріплений на невідповідному місці чи закритий іншими предметами або забруднений, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані 20 метрів;
- наявності ознак, що свідчать про технічні несправності транспортного засобу;
- наявності даних про причетність транспортного засобу до вчинення ДТП.

 ВАРТО ЗНАТИ! У разі складання протоколу про адміністративне правопорушення у графі «зауваження», якщо Ви не згідні з діями працівника ДАІ, зазначте свою позицію. Важливо вказати, що на вашу відповідь, за якою підставою вас зупинили, вам не було надано відповідь, або вона не відповідала вимогам законодавства, тобто підстава зупинки, яка не передбачена в законодавстві України. Це може вам допомогти в суді при оскарженні стягнення.

Рекомендуйте нас друзьям:

О нас

  • Контакти
  • Оплата и доставка
  • (096) 82 84 164

    Мы в соцсетях:

    Карта сайта