(096) 82-84-164

Норми та стандарти, що використовуються при виготовленні дорожніх знаків

В Україні норми та стандарти виготовлення дорожніх знаків регулюються державними нормативними документами. Нижче наведено основні норми та стандарти, які застосовуються при виробництві дорожніх знаків в Україні:

  • ГОСТ 12.4.026-76 "Знаки дорожні. Загальні технічні вимоги" - цей стандарт визначає загальні вимоги до дорожніх знаків, включаючи їх конструкцію, матеріали, розміри, кольори, методи нанесення та інші технічні параметри.
  • ГОСТ 12.4.027-76 "Знаки дорожні. Типи та основні розміри" - цей стандарт встановлює типи та основні розміри дорожніх знаків, включаючи трикутники, круги, прямокутники та інші форми.
  • ДСТУ 4159:2003 "Знаки дорожні. Генеральні вимоги" - це національний український стандарт, який визначає генеральні вимоги до дорожніх знаків, включаючи їх форму, розміри, кольори, типи матеріалів та технічні характеристики.
  • ДСТУ 4012:2001 "Транспорт. Знаки дорожні. Вимоги до фонів, кольорів, альбомів" - цей стандарт визначає вимоги до фонів, кольорів та альбомів, які використовуються при виготовленні дорожніх знаків, з метою забезпечення гарної видимості та помітності знаків для водіїв.
  • ДСТУ 4275:2003 "Транспорт. Знаки дорожні. Матеріали для виготовлення знаків дорожніх" - цей стандарт визначає вимоги до матеріалів, що використовуються при виготовленні дорожніх знаків, включаючи типи матеріалів, їх фізичні та хімічні властивості.

Крім цих стандартів також існують нормативні акти та керівництва, видані відповідними органами та установами України, які регулюють розміщення та використання дорожніх знаків на дорогах.

Важливо зазначити, що стандарти та норми можуть змінюватись та оновлюватися з часом, тому ми регулярно звертаємось до актуальних та офіційних документів, виданих компетентними органами, для отримання точної та свіжої інформації про вимоги до виготовлення дорожніх знаків в Україні.23-06-2023