(096) 82-84-164

Історія виникнення дорожніх знаків

Перші згадки про дорожні знаки відносяться до Стародавнього Риму, де використовувалися кам яні стовпи з висіченими напрямками та назвами міст. Вони допомагали мандрівникам орієнтуватися та обирати правильний шлях. Однак такі знаки не надавали інформації про правила руху або небезпеки.

У середні віки в Європі з являлися покажчики та направляючі таблички для мандрівників, що вказують на відстань до міст та основних місць. Однак, вони також не мали систематизованої системи знаків і не були пов язані з певними правилами дорожнього руху.

Перші дорожні знаки, схожі на сучасні, з явилися в другій половині XIX століття у Великій Британії. У 1868 року у Ліверпулі було встановлено перші емальовані металеві знаки, призначені регулювання руху. Ці знаки попереджали про небезпеки, вказували на правила руху та обмеження швидкості.

На початку XX століття розвиток автомобільної промисловості та збільшення числа автомобілів призвели до необхідності покращення системи дорожніх знаків. У 1909 році у США була розроблена перша система дорожніх знаків, що складається з трикутників, кіл та прямокутників різних кольорів. Ця система стала основою для подальших розробок і була впроваджена у багатьох країнах.

У 1949 році було створено Міжнародну комісію з дорожнього руху (МКДД), яка стандартизувала систему дорожніх знаків та розробила єдині правила їх застосування. Це стало важливим кроком до забезпечення безпеки та узгодженості на дорогах між різними країнами.23-06-2023